Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanve

Ketu mundemi te debatojem se bashku, per tema serioze
Benutzeravatar
Enesi
Beiträge: 942
Registriert: Do 31. Jul 2008, 00:57

Re: Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanv

Ungelesener Beitragvon Enesi » Di 23. Okt 2012, 22:11

respekt: :kafe: haver ske gjasa me personat qe u esht be shperlarja e trurit´´ gehirnwäsche´´
mos e dvet se tregon vet mos lodh koken fare i mungon koha kti qe ja bjen baba vajzen e agjes per nuse 11 vjeqare ne krevet se feja ja lejon nga aj format esht ky ka shum qe kan munges at koh te pershendesh klm.[/quote]

ME MIR ME MENDJE TE SHPERLAR NGA INTRIGAT E DJALLIT DHE TE NJERZVE TE LIG DHE JO RESPEKTOS TE KRIJUSIT TE TYRE
AI QE NUK ERESPEKTON KRIJUSIN DHE AI QE NUK E RESPEKTON LIGJIN E KRIJUSIT DHE E ANASHKALON SA JAN TE PERAFERT KUR LIGJI I KRIJUSIT THOTE NESE BABA DESHIRON TA FEJOJ APO MARTOJ VAJZEN E TI PA DESHIREN E SAJ EKA HARAM DHE VAJZA KA DREJTE TA KUNDERSHTOJ PRINDIN E TI ME ME PLOTE TE DREJTE SE KET JAKA GARANTU ZOTI I MADHRISHEM

Deti nuk trazohet furishem kur mburraveci hedh ne te nje gure
Our Lord! Grant unto us wives and offspring who will be the comfort of our eyes, and give us (the grace) to lead the righteous

dardan
Beiträge: 181
Registriert: Sa 30. Jul 2011, 18:52

Re: Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanv

Ungelesener Beitragvon dardan » Mi 24. Okt 2012, 04:58

Enesi hat geschrieben:respekt: :kafe: haver ske gjasa me personat qe u esht be shperlarja e trurit´´ gehirnwäsche´´
mos e dvet se tregon vet mos lodh koken fare i mungon koha kti qe ja bjen baba vajzen e agjes per nuse 11 vjeqare ne krevet se feja ja lejon nga aj format esht ky ka shum qe kan munges at koh te pershendesh klm.


ME MIR ME MENDJE TE SHPERLAR NGA INTRIGAT E DJALLIT DHE TE NJERZVE TE LIG DHE JO RESPEKTOS TE KRIJUSIT TE TYRE
AI QE NUK ERESPEKTON KRIJUSIN DHE AI QE NUK E RESPEKTON LIGJIN E KRIJUSIT DHE E ANASHKALON SA JAN TE PERAFERT KUR LIGJI I KRIJUSIT THOTE NESE BABA DESHIRON TA FEJOJ APO MARTOJ VAJZEN E TI PA DESHIREN E SAJ EKA HARAM DHE VAJZA KA DREJTE TA KUNDERSHTOJ PRINDIN E TI ME ME PLOTE TE DREJTE SE KET JAKA GARANTU ZOTI I MADHRISHEM

Deti nuk trazohet furishem kur mburraveci hedh ne te nje gure[/quote]

KUR LIGJI I KRIJUSIT THOTE NESE BABA DESHIRON TA FEJOJ APO MARTOJ VAJZEN E TI PA DESHIREN E SAJ EKA HARAM DHE VAJZA KA DREJTE TA KUNDERSHTOJ PRINDIN E TI ME ME PLOTE TE DREJTE SE KET JAKA GARANTU ZOTI I MADHRISHEM

po ku esht ne gjendje nje femij 11 apo 12 vjeqar ti kundershtoj prindit phaaaaaaaaaaa o zot i madhi flm
qe ska shum persona qe mendojn si ti mir ke shenu ti ´´Deti nuk trazohet furishem kur mburraveci hedh ne te nje gur´´
te betohem qe ti si takon detit jo detit po as nje prroni.
mir qe jom rrit ne ks dhe njof popullin tim shqiptar dhe fejen e tyre ti nuk permbahesh as me shqiptar e as arab
as arabet sod nuk mendojn si ti edhe ata kan fillu me kundershtu kunder diskriminimit te e femijve´´ Pedofilve ´´qe mendojn si ti .Pleqet kan then Zotin havale ta lasha edhe une ty du me len Zotin le te Gjykon.
hera e fundit qe shenoj dhe lexoj shenimet tua se kom frik qe mos jom ka bej mekat qe humbi kohen me nje person si ti.

Benutzeravatar
Enesi
Beiträge: 942
Registriert: Do 31. Jul 2008, 00:57

Re: Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanv

Ungelesener Beitragvon Enesi » Do 25. Okt 2012, 20:37

Gojët e tyre do t’i mbyllësh ashtu që do të bësh mirë edhe më shumë dhe të arrish edukim edhe më të lartë
Our Lord! Grant unto us wives and offspring who will be the comfort of our eyes, and give us (the grace) to lead the righteous

JinBim
Beiträge: 4212
Registriert: Di 9. Dez 2008, 02:12
Wohnort: De

Re: Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanv

Ungelesener Beitragvon JinBim » Di 19. Aug 2014, 20:35

Enesi hat geschrieben:Gojët e tyre do t’i mbyllësh ashtu që do të bësh mirë edhe më shumë dhe të arrish edukim edhe më të lartë


Exakt , "edukim si IS ne Irak e Siri " !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sjellja dhe gjendja ne Irak e Siri ky esht qellimi i Juaj i edukimit ?????????????????

( Fakt se at sistem e deshironi qe tia mbyllni gojen te tjerve me Macheta , dhe te krenoheni me at qe mbani Koka te tjerve ne duart e juaja ).

Benutzeravatar
hona
Beiträge: 406
Registriert: Do 25. Feb 2010, 20:32

Re: Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanv

Ungelesener Beitragvon hona » Mi 20. Aug 2014, 22:12

.....Dhe eshte cudi qe sa here hapen tema fetare ka ofendime...Civilizim nuk eshte te mos ja respektosh mendimin tjetrit.Civilizim eshte te respektosh njeriun ashtu si eshte dhe me mendimet qe ka.Duhet ti tregohet cka eshte mire e cka keq ...por jo te ja imponish mendimin.

Enes ne Kosove edhe Ezanin deshten me e ndal qe nuk ka ndodh ne asnje kohe...as ne kohen e shkaut.

Islamofobija ne rritje...nuk eshte mire.
Nuk eshte mire te urrehet Islami per dicka qe bejn individet.

Toronto ka 4.5 milion banore, 1 milion musliman dhe 150 xhami.Eshte shtet krishter por asnjehere nuk tentohet te i hyhet ne hake njeriut aty ku ulet e i drejtohet Zotit te tij.

Neper univerzitete ka kende ku falen ka banjo per abdes , jo aty ku kryhen nevojat te ,vecanta dhe shume te pasterta.Kjo eshte toleranc dhe respekt....Jo nje grusht pushtetar ne Kosove qe thiren musliman vetem se familja i ka ba "synet" dhe asnjehere ne jete ska qene ne xhami, asnjehere ne jete se ka hape nje faqe te Kuranit, e Feston Bajramin ose ose tash veres ja qet cilsin e shkon ne deti.

Zoti ju rujt dhe ju paste ne meshire...Une e dua Islamin e paster ,e dua fjalen e Allahut dhe librin e tij...sjam e devotshme sa duhet po as lojale me me lekund veprimet e atyre qe bejn vepra ne emer te kokes se vet e jo te Islamit.


Ju pershendes te gjitheve...mos e merni personale asnjeri.Respekt per te gjithe... :kafe: :kafe: :kafe: :kafe: :kafe: :kafe: :kafe: :kafe: :kafe: :kafe: :kafe:
Askush të mos lavdërohet se nuk ka armiq, kjo vetëm tregon se ai nuk ka kurrfarë vlere.

Benutzeravatar
hona
Beiträge: 406
Registriert: Do 25. Feb 2010, 20:32

Re: Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanv

Ungelesener Beitragvon hona » Mi 20. Aug 2014, 22:36

Askush të mos lavdërohet se nuk ka armiq, kjo vetëm tregon se ai nuk ka kurrfarë vlere.

JinBim
Beiträge: 4212
Registriert: Di 9. Dez 2008, 02:12
Wohnort: De

Re: Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanv

Ungelesener Beitragvon JinBim » So 24. Aug 2014, 00:26

Pershendetje Hona :kafe: ,

... shume e sakte . E sheh se sa jan tolerant ne Toronto e ne shume vende tjera Krishtere . Respekt ndaj tyre.

Po sa Tolerant jan njerzit ne shtetet Muslimane ndaj Krishterve ?! hmmmmm
Nuk esht ne pyetje Feja Muslimane ,po kta "besimtart" e medhenj qe mundohen te imponpjn idet e tyre dhe qe po ndihen te diskriminum.
Sa e di une shumica ne Ks jan Musliman , mirpo shumica spo thot qe po diskriminohmi .
E tash pyetja esht kush po e ndin veten te diskriminum prej Vlezerve te vet ne vend te vet ???????????????????

Mire i tha Dardani , po ec se ki kujt ti thush se .

:kafe: :hallo:


Zurück zu „Debate SHoqerore“Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 1 Gast