Si Postohet Foto ne Forum menyra me e lehte

Përshkrime të ndrëshme se si mundeni të postoni video dhe foto në forum...
Lea

Si Postohet Foto ne Forum menyra me e lehte

Ungelesener Beitragvon Lea » So 4. Mär 2012, 00:09

Te gjithe ata qe deshirojn te postojn foto nga kompjuteri juaj, lexoni dhe mesoheni ,shum lehte eshte :arrow:

RRuga se si duhet te behed Upload nje Foto ne TinyPic eshte kjo:

1.Hapim websiten

http://www.tinypic.com

2. Klikojm ne Browse

3. Kerkojm Foton ku e kemi te ruajtur ne PC tone ( ne Desktop, My Pictures etj) selektojm foton dhe klikojm OPEN

4. Klikojm ne Butonin UPLOAD NOW

5. Pastaj na del nje cod (me shkronja dhe numra te perzier ) e rishkruajm at Cod ne hapsiren e me poshtme dhe Klikojm ne Butonin UPLOAD NOW!

6. Pas disa secondave derisa te behet foto Upload (Ngarkohet) tek linket e fotos (imazhit), ju preferoj ta kopjoni linkun e 2-te qe ndodhet nen: IMG Code for Forums & Message Boards ja nje shembull se si mund te duket linku:

7. Pas Copjimit te ketij linku vetem beni PASTE ne postin tuaj(dritare ku e beni postimin vetem e leshon ne postim paste) dhe fotoja do te del me suksess!

Zurück zu „Si të postoni video dhe foto në forum?“Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 1 Gast