Windows Vista

Diskutoni per Systemin "Windows Vista"
bla-bla-people

Hardware & Software Shkurt 2008

Ungelesener Beitragvon bla-bla-people » Di 19. Feb 2008, 20:32

Apple pohon se ka shitur rreth 4 milionë telefona iPhone. Ka publikuar edhe firmware 1.1.3. Gjithashtu prezantoi edhe iTunes 7.6

Sony paralajmëroi PSP firmëare të ri me Skype.

Matsushita ka ndërruar emrin e saj në Panasonic.

Përdoruesit e Linix mund të bljenë për 38 dollarë programin Pixel i cili është një klon i Photoshop për përpunimin e fotografive. Përveç për Linux, ky program funksionon edhe për Windows, MacOS X, freeBSD.

Kingston ka prezantuar DDR3 modulet e reja me kapacitet prej 2 GB të cilat punojnë me 2000 MHz.

PowerColor, Sapphire dhe GeCube nuk lejojnë që të vdesë AGP - kanë prezantuar AGP verzionin e Radeon HD3850 (RV670).

Software: SoundForge 9.0d build 433, BitTorrent 6.0.1, Kaspersky antivirus 7.0.1.132, Opera 9.50 beta build 9745, Winamp 5.52, ATi catalyst Driver Suite 8.1, RealPlayer 11.0.0.441, DivX 6.8.0.30, ACDSee Pro 2.0.238, zone Alarm Security Suite 7.1.247.000 beta, Alcohol 120% 1.9.7.6022, AVG antivirus free edition 7.5.516a1225...

Benutzeravatar
BiG_BoSs
Beiträge: 44
Registriert: Fr 21. Sep 2007, 12:26
Wohnort: Deutschland
Kontaktdaten:

Re: Hardware & Software Shkurt 2008

Ungelesener Beitragvon BiG_BoSs » Sa 22. Mär 2008, 13:45

bla-bla-people hat geschrieben:Apple pohon se ka shitur rreth 4 milionë telefona iPhone. Ka publikuar edhe firmware 1.1.3. Gjithashtu prezantoi edhe iTunes 7.6

Sony paralajmëroi PSP firmëare të ri me Skype.

Matsushita ka ndërruar emrin e saj në Panasonic.

Përdoruesit e Linix mund të bljenë për 38 dollarë programin Pixel i cili është një klon i Photoshop për përpunimin e fotografive. Përveç për Linux, ky program funksionon edhe për Windows, MacOS X, freeBSD.

Kingston ka prezantuar DDR3 modulet e reja me kapacitet prej 2 GB të cilat punojnë me 2000 MHz.

PowerColor, Sapphire dhe GeCube nuk lejojnë që të vdesë AGP - kanë prezantuar AGP verzionin e Radeon HD3850 (RV670).

Software: SoundForge 9.0d build 433, BitTorrent 6.0.1, Kaspersky antivirus 7.0.1.132, Opera 9.50 beta build 9745, Winamp 5.52, ATi catalyst Driver Suite 8.1, RealPlayer 11.0.0.441, DivX 6.8.0.30, ACDSee Pro 2.0.238, zone Alarm Security Suite 7.1.247.000 beta, Alcohol 120% 1.9.7.6022, AVG antivirus free edition 7.5.516a1225...qetu kurgjo spaska tbaj me VISTA pi perzini krejt temat :D
Në qoftë se don të jesh i/e lumtur për një çast, REBELOHU!
Në qoftë se don të jesh i/e lumtur per gjithe jeten, FAL!

mesengjeri
Beiträge: 2
Registriert: So 7. Mär 2010, 05:00

Re: Windows Vista

Ungelesener Beitragvon mesengjeri » So 7. Mär 2010, 14:50

jo windows vista ma te vogel e ka sigurin sepse ma leht hakeratet sa i perket qi osht ma i mir ska kurgju ma tmir se windows xp ka veq dizajnin ma tmir amo dizajnin ja bon edhe windows xp tnjejt me te vistes me ni themes windows xp- experience dominon me 70 % ne bot kurse windows vista me 20% windows 7 seven dominon me 10 windows vista i ka do sene kinse mei rreguullu disa probleme te windowsit mi hjek filet e kqija qaj program e ka rolin si te windows doctor-it :lol:


Zurück zu „Windows Vista“Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 1 Gast