ndrikllat dhe kumbaret

Thone qe qeshja te zgjat jeten, por edhe rrudhat... :-) ! Le te qeshim sa te mundemi me barcaleta te ndryshme...
DEFAXHIJA
Beiträge: 65
Registriert: Di 15. Mär 2011, 14:36

ndrikllat dhe kumbaret

Ungelesener Beitragvon DEFAXHIJA » Fr 23. Mär 2012, 12:49

Nje njeri shkoi me marr ndrikllen ne dasem....kur kaluan neper nje mal pi thot ndriklla U kumar sa i madh qiky mal.
Kumara i thot eshte i joni ndrikell. E qysh e kini rujt kumar? E ka ru tuta ndrikell se e kena hap lajmin kush e then nje krande kena mja ba ate pune......hec e hec ndriklla e thej nje krande...uuuuu ndrikell e paq veten ne qaf se smuj me thy besen qe kam dhan e duhet me ta ba ate pune...... hec e hec apet ndriklla e then edhe ni krande...ndrikell e paq veten ne qaf se apet duhet me ta ba ate pune.....mas pak apet ndriklla e then ni krane e kumara ja ban ....oj ndrikell the sa dush se qitash dolem ne mal te derzhaves..... (sdojke mo me qu besen ne vend se e kish qu dy her e smujke mo kumara)


______________________________________

Nje ndrikell neper mal i thojke Kumares Eh more kumar gjith ju kam tut qetij mali ( dojke mja shti nermen ndriklla kumares me ba naj sen)....kumara sbajke za ............kalun me nje mal tjeter e ndriklla apet..uuuu mara kumar shka i tutna qetij mali.....apet kumara sbajke za..kur hiten ne malin e trete ndriklla apet kumares...a bre kumare ma shume se qetij mali si tutna kurgjafit. Kumara i thot hajt ndrikell hajt se te pret qaj mali qatje mos ki gajle.

_______________________


Nje njeri e kishte nje smundje te keqe. Doktoret i thojne me pi qumshtin e nje gruje qe e ka ne gji thmijen e vogel. Ktij i bje ne mend qe ne mahalle e ka nje gru qe mun mja ba qaren. Shkon edhe i lutet duke i thene: Aman moj fisnike se edhe pake dite jete mkan mete e me dasht ti um shnosh. Ajo thot vet me veti masi koka per ilac pja baj qaren edhe i thot Hajde hijna ne Aher se po na sheh kush ka te jap gjinin- Hijten en shtalle e ja zgati kjo gjinin e ai po thith omel. Po tuj thith ky asaj i lujti menja e po nxehet e pi thot A MOS DESHTE EDHE NAJ SEN TJETER?... KY E HEK GOJEN PREJ C...E PI THOT A BRE MI PAS EDHE DO GURABIJA MIRE ISH KON.

Zurück zu „Humori“Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 1 Gast