>>> Kur të bije borë në qershor <<<

Thone qe qeshja te zgjat jeten, por edhe rrudhat... :-) ! Le te qeshim sa te mundemi me barcaleta te ndryshme...
Benutzeravatar
DREQJA
Beiträge: 112
Registriert: Fr 21. Nov 2008, 13:49
Wohnort: prishtine

>>> Kur të bije borë në qershor <<<

Ungelesener Beitragvon DREQJA » Do 26. Mai 2011, 15:05

Qajë para meje dhe vuaj për mua,
Përkulu në gjunjë më thuaj “të dua”
Prejë ato vena ,mëshoj murit me kokë
Betohu se për ty,s’egziston në këtë botë
Nëse don të më bindësh se mua më don
Në mes të dimrit më blëj boston
E sa për ditëlindje dua dhuratë të thjeshtë
Dua helikopter e jo Mercedes
Për dëshirën time duhet të shkosh në hënë
Jo me aeroplan po të ecësh këmbë
Dhe kah te kthehesh të shkruash në qiell
“Ti për mua je I vetmi diell”
Të më vërtetosh se vetëm mua më do në këtë jetë
Duhet pa anije të lundrosh nëpër det ,
E për mua neteve të gjata të këndosh,
Dhe tre muaj në vit të argjërosh,
Kurt ë ecësh rrugës tam bash koken poshtë
Kur ti mshosh shtyllës falje ti kërkosh,
Dhe si i qmendur në rrugë bërtit
“ Vetëm ty të dua o diell o drirë”
E për të dashur unë ty
Duhet t’a vërbosh njërin sy
Ta marrësh litarin ,ta varësh në përmendore
Kur të shohin të thonë ka vdekë për dashnore
E zemra jote për mua kur të dhemb,
Merre revolen të qetson në vend,
Të na shkruash pa shkrojna një leter ,
Të betohesh se s’do ta duash askënd tjetër
Të ja qellojsh a është më e vjetër veja a pula
Dhe nga të eci unë të ma shtrosh rrugën me lula
Nëse mundesh ti bësh të gjitha këto
Ngritu lajmrohu e mos u vono
Se afati I prvimit do të kaloj
Dhe ty s’do të ketë kush të të ndihmoj.
Rezultati I provimit ishte I keq
Ti as s’qenke engjull as s’qenke dreq
As s’qenke I urtë,as s’qenke I vështirë
Më fal po s’mund ta dua një budall të tillë
Askush nuk i meriton lotet dhe te qarat e tua, dhe ajo qe i meriton vertete sdo te te bej kurre te qash.

Lea

Re: >>> Kur të bije borë në qershor <<<

Ungelesener Beitragvon Lea » Do 28. Jul 2011, 17:18

hahahahhahahaha
hahhahaaaaaaaaaaaaaahahahahahah Dreqja ,Jaaaaaa ja Ti paske kerkesa teper te pa mundshme mi realizu ai i shkret ,qysh po e shof paske mbet pa martu ,kushte shum te renda ke qit :beee: :respekt:

Benutzeravatar
DREQJA
Beiträge: 112
Registriert: Fr 21. Nov 2008, 13:49
Wohnort: prishtine

Re: >>> Kur të bije borë në qershor <<<

Ungelesener Beitragvon DREQJA » Mi 3. Jul 2013, 00:53

Lea hat geschrieben:hahahahhahahaha
hahhahaaaaaaaaaaaaaahahahahahah Dreqja ,Jaaaaaa ja Ti paske kerkesa teper te pa mundshme mi realizu ai i shkret ,qysh po e shof paske mbet pa martu ,kushte shum te renda ke qit :beee: :respekt:

:Dhahahahahaha ja qeshtu ja hiq hahahahaha :respekt: per ty Lea :puthje: :kafe:
Askush nuk i meriton lotet dhe te qarat e tua, dhe ajo qe i meriton vertete sdo te te bej kurre te qash.


Zurück zu „Humori“Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 1 Gast