Barcoleta !

Thone qe qeshja te zgjat jeten, por edhe rrudhat... :-) ! Le te qeshim sa te mundemi me barcaleta te ndryshme...
Antipatrea
Beiträge: 294
Registriert: So 26. Sep 2010, 20:22

Barcoleta !

Ungelesener Beitragvon Antipatrea » Di 5. Okt 2010, 04:16

Xhaxhai im bën para sipas një metodet shume te vjeter.
Me cilën metode?
Duke vjedhur.O mami kush më ka lindur mua?
Unë të keqen mami.
Po kush më ka rritur mua?
Une.
Kush do më qoj në shkollë,ne cirk?
......Unë te keqen mami.
Po,babi cë duam atëherë ?! :roll:


Mollet janë vitamina
Vitaminat janë fuqi
Fuqia është pushtet
pushteti është para
para jan femnat
......Femrat janë të seksit
Seksi është aids
AIDS është vdekje

Dëshironi një mollë??


Një plak duke hecur rrxohet edhe thot :Ah pleqnia - tisha isha edhe 1 i ri . Pasi qohet e sheh qe askushë nuk e shiqojë thot : Lerë se ky (mut) isha edhe atëherë !Një dit mësuesja po hyn në klas dhe duke hyr rxohet te gjithë nxënesit qeshin veqtë m luli qanë..E pyet mësusja pse vetem ti po qanë për mësuesën lul???... -Po qajë sepse të gjithë të panë si u rrxove vetëm un nuk të pash...Beni :- O babi, sa larg eshte Afrika nga ketu ?I ati :- Po ku ta di une more Beni, por besoj qe nuk eshte edhe shume larg, pasi aty ku punoj une kam nje zezak qe punon aty me mua, dhe ai shkon e vjen cdo dite me biciklete ne pune, dhe nuk vonohet shume !


Ne oren e historis e pyet profesori nxenesin:
- Na trego se kush ka qene Xhon Kenedi?
Nxenesi pergjigjet:
- Nuk e di!
- E kush ka qene Bill Klintoni?
......- Me beso profesor se nuk e di!
- E kush eshte Xhorxh Bushi?
- S'kam lidhje!
- Mire e more te dobet!
- S'ka problem profesor, t'ju pyes juve se a e njihni Hasanin?
- Jo nuk e njof!
- E Artanin?
- As ate nuk e njof!
- E Bekimin?
- S'kam lidhje!
- E po kur ju nuk i njihni shokt e mi , qysh ka mi njoft un shokt e tu ? :roll:Elefanti dhe miu shkuan ne kinema.Kur hyne brenda elefanti u ul para miut keshtuqe miu nuk shihte asgje. Miu u nervozua dhe kaloj e u ul nje ulese para elefantit duke i thene:- Si te duket tash kur dikush ulet para teje dhe nuk mund te shohesh asgje!!


Babi, mësuesja sot më ka lavdëruar në klasë.Na tha ju të gjithë jeni gomarë, kurse ti Beni je më i madhi !!E pyetën nje plak, me cilen nuse shkon me mirë?Plaku u pergjigj:Me të voglen. E pyetën perseri Pse? Sepse e madhja kur flas më thotë , Ha mut ha, ndërsa e vogla më thotë, Mos ha mut! :roll:Vajza e vogël duke u lutur para se të flerë:- ... dhe pastaj o Zot të lutem tu japësh disa rroba të ngrohta atyre vajzave të gjora në revistat që lexon babi!


Burri im i dashur, më duket që më ke dashur më shumë kur kemi kaluar bashkë, para se të martoheshim. Burri ia kthen: E dashur, ti e di mirë që unë nuk i dua gratë e martuara!!Gruaja e porosit burrin:- I dashur, shkova te fqinja ta shoh, nuk vonohem vetëm pesë minuta, dhe shiko gjellën që e kam lënë të zihet, përzieje nga pak cdo gjysmë ore, mos të digjet!Hyn Bjondinaa në një restoran, duke shfletuar menynë sheh Hibiskus dhe thërret kamarierin e pyet: - c'farë është Hibiskusi?- Caj, - përgjegjet kamarieri.- OK, ma sjell një Hibiskus Kamelice, - i lutet Bjondina

Antipatrea
Beiträge: 294
Registriert: So 26. Sep 2010, 20:22

Re: Barcoleta !

Ungelesener Beitragvon Antipatrea » Di 12. Okt 2010, 04:57

Kulmi në futboll?
Të luash vetëm dhe të marresh karton të kuq!

Kulmi i termetit??
Të hypesh me ashensor dhe të zbresësh me apartamentin!

Kulmi i gudulisjes??..
Të guxhulises llampen dhe të qeshin punonjesit e centralit!

Kulmi i patologjive?
Ti thotë memeci shurdhit, që qorri po i shikon

Kulmi i xhelozise ?
Të bëhesh xheloz për diellin qe “ngroh” gruan!Kulmi i thatësires?
Të bëje lopa qumesht pluhur...!

Kulmi i kurnacise??..
Të lash letrën higjenike pasi pastron b... dhe ta vesh të thahet

Kulmi i verbimit?
Ta shohi 1 i verbër, vdekjen me sy!

Kulmi i budallallekut?
Të bësh si budalla dhe të mbetesh ashtu.

Kulmi i atletizmit?
Të vraposh i vetëm në 1 piste dhe të dalesh në vend të dytë!

Kulmi i racizmit?
Të pish whiskey Black&White me gota të ndryshme!

Kulmi i absurditetit:
Të kërkosh nga vrima e celesit në nje dhome të errët, me syze dielli, një zezak që nuk është fare aty!

Kulmi hajdutllekut?
Kur nuk di ca me vjedh!

Kulmi i korrupsionit:
Me i'a mbush zorrën mirë e mirë me buke gjelit, e me prit që ky të bëj më shumë se 3 vezë në dite...!!!

Kulmi i pastërtise :
Të bëjë peshku dush!

Kulmi i vdekjes:
Që atentatorët të të ngatërrojnë me personin e vërtetë që duhet të vrasin!


Kulmi i teknologjisë:
Të largosh 1 mushkonjë nga kompjuteri me maus!

Kulmi i lakmise:
Të hash grushta e të mos ngopesh.

Kulmi i besnikerise;
Të mos e tradhëtosh dashnoren as me gruan!

Kulmi i fuqise bindese:
Burri të bindë gruan që të gjitha pelicet të shëndoshin.

Kulmi i ekzagjerimit:
Një milingonë të pretendojë që i ka hyre pluhur në sy

Kulmi i nuhatjes:
Kur në telefon i ndien erën e gojës bashkëbiseduesit.


Kulmi i shpresës:
Duke të ngrene ujku, e ti shpreson se je në ëndërr.

Kulmi i emigracionit:
Të nisesh me not për në Itali dhe të përfundosh në brigjet e Afrikes.

Kulmi për emigrantët Shqiptar në Kine:
Të arrestojnë 1 cift(qift) shqipëtar për mbipopullimin e lagjes, 9 muaj pasi kanë marrë 1 shtëpi me qira.

Kulmi i durimit :
Të merresh vesh me policin!

Kulmi i Kulmëve ???....
Durimi juaj për ti lexuar të gjitha!


Respect!

Antipatrea
Beiträge: 294
Registriert: So 26. Sep 2010, 20:22

Re: Barcoleta !

Ungelesener Beitragvon Antipatrea » Mi 13. Okt 2010, 17:11

Një coban me bagti ishte afër 1 prronit. Po binte shi pa masë. Mbas nji farë kohe prroni po fillon m'u shtu e me u shtu, kur cobani po ndin nji za, "u mbyta, u mbyta..." Vrapon bariu në drejtim të zanit kur shef nji vajzë që kishte mbet në prrua, e ndimon atë dhe mbas pak vajza i thotë atij se si mund t'ia shpërblente, pasi i shpetoi jetën. Bariu i thotë se nuk do asgjë. Atëherë vajza fillon me u zhvesh e me u zhveshë. Kur shkon tek mbathjet vajza i thotë bariut: edhe i to kanë mbetë, dhe fillon me i heqë edhe ato, por bariu shumë zemër gjërë e ndërpret duke i thënë: a din ca, mos i heq fare se me bijnë të mëdhaja :roll: Haha

Respect !

Antipatrea
Beiträge: 294
Registriert: So 26. Sep 2010, 20:22

Re: Barcoleta !

Ungelesener Beitragvon Antipatrea » Mi 13. Okt 2010, 17:21

Gruaja: kur dëgjojë që hapet dera i thot dashnorit te futesh posht krevatit. Futet burri në dhomë e shikon gruan të mbuluar me carcaf por kur i bien syt më parë në tokë shikon që posht krevatit dilnin 2 këmb. Ulet dhe shikon e i thot gruas: ca bën ky këtu poshtë ? Gruaja: nuk e di ca bën posht krevatit por di që këtu sipër bën mbrekullira.


:gezuar:

Antipatrea
Beiträge: 294
Registriert: So 26. Sep 2010, 20:22

Re: Barcoleta !

Ungelesener Beitragvon Antipatrea » Do 28. Okt 2010, 03:24

Në 1 udhëtim me tren në 1 gabine ishin vendosur përballë me njëritjetrin 1 djale dhe 1 vajzë. gjatë rrugës të dy kërkonin ti flisnin njëri tjetrit por asnjëri nuk po merrte guximin. Kur treni hyn në tunel djali cohet për të puthur vajzën por kjo kthen by*en. Më pas kur dalin nga tuneli vajza e pyet si tu duk puthja? faqet ishin të buta po goja mbante pak erë.


Një cift të rinjësh po luanin me topa bore pranë 1 shtëpie të vjetër kur padashje thyejnë 1 nga xhamat dhe afrohen për të kërkuar falje ,kur u del perpara 1 plak me mjekër të gjatë dhe iu thotë shumë faleminderit që thyetë xhamin pasi ai ishte xhind dhe kishte qenë i burgosur atje .Tani si shperblim do tju plotësonte nga 1 dëshirë të dyve.Djali kërkon 1 llogari bankare prej 1 miljon $ në 1 bankë zvicerane ,kurse vajza 1 hotel ne Havai,xhindi perplas duart ju thote se deshira ju është plotësuar.Pastaj e kap djalin vec dhe i thotë se ka qenë i burgosur në atë shtepi per 1000 vite dhe e kishte marrë malli për të bërë seks dhe në qoftë se djali e linte te bënte seks me të dashurën e tij xhindi do ti falte edhe 1 miljon $ dhe djali pranon.Pasi bën seks me vajzën plaku e pyet ciftin se sa vjec ishin dhe djali i thote 25, vajza i thote 22 .
-Po keni moshe ju ti besoni historive me xhind pergjigjet plaku! :roll:Vëhen në gara kush ka alkoholin më të fortë,USA,RUS,al,për provë marrin miun,dhe i japin miut wiski,miu filloj të kë rcente urraaaaa gëzohen amerikant,i japin miut vodka,miu fillonë me pas nxehet më hjek lekurën urraaa bëjnë ruset.i japin miut me pi RAKI fillon miu sillet në dhomë ,dhe habitet shqiptari,dhe e pyet ca po kërkon o mi?miu : " ku është macoku se du me ja q_______ ropt e shtëpisë!


Një djalë i vogël i tregonë shoqes së tij bibiluishin dhe i thotë: "unë kam kete ti nuk ke"...dhe vajza e vogël ngre fundin dhe i përgjigjet: "Mua më ka thënë mami se kur të rritem do kem nga ajo që ke ti sa te dua" Haha Haha (hahhhhahhhhaa) :roll:

Respect ! të ceshim pakë :ohoh:Na ishte 1 Luan dhe 1 Majmun, Luani e pyet Majmunin a ma le 1 herë edhe të lë unë? Majmuni tha ma le ti i pari edhe të le unë, Luani thotë ko dhe Majmuni e bëri shpejt dhe iku me vrap edhe u ulë me 1 gur dhe po lezonte gazetën. Luani kalon dhe e pyet t Majmunin ake parë ndonjë Majmun që brodhi me vrap, edhe Majmuni i thot kush ai që ta bëri. dhe Luani thot oooooooooooooooooo e paskan futur ne gazetë !!!!Një burr përplaset me 1 grua në hollin e një hoteli e padashje i prek gjoksin me bërryl.
Të dy ndihen shumë në siklet.E burri perpiqet ti kërkoj falje e i thotë:
"Zonjë nëse zemra yte është e butë si gjoksi yt,shpresoj të më falesh".dhe zonja i përgjigjet:"zotëri nëse zogu yt është i fortë po kaq sa bërryli ytë ,do më gjesh në dhomen 221".


Zurück zu „Humori“Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 1 Gast