Barcaleta interesante nga une :)

Thone qe qeshja te zgjat jeten, por edhe rrudhat... :-) ! Le te qeshim sa te mundemi me barcaleta te ndryshme...
Gazmendi
Beiträge: 3
Registriert: Mi 24. Feb 2010, 16:04

Barcaleta interesante nga une :)

Ungelesener Beitragvon Gazmendi » Mi 24. Feb 2010, 18:17

Pershendejte prej sot vendosa qe ti paraqes barcaletat e mija ketu,kam knaqesin qe i ndaj me ju:
per me shum KLIKONI BARCALETA TJERA
Aspirinat
U zgjova kete mengjes dhe u ndjeva shume keq, i thote nje tip nje shoku dhe vendosa te vras veten duke marre 1000 aspirina. - Po pastaj? - Pasi piva 2 dhe e ndjeva veten me mire.

Amerikani dhe durrsaku

Ne portin e Durresit kishte ardhe nje marinar amerikan.Nje durrsak qe kishte zbritur nga anija I thote:

-Hidhi ato kutiat ktu or ti.

Amerikani e shifte por se merrte vesh.

-Hidhi mer kutiat,bertiste durrsaku.

-Asht amerikon o Dylo.

-Ahhhh ,eshte amerikon._Exuse me ! Do you speak English?

Amerikani gjithe gzim i pergjigjet :

-YES,YES !

-Po hidhi pra ato kutiat.

Gazmendi
Beiträge: 3
Registriert: Mi 24. Feb 2010, 16:04

Re: Barcaleta interesante nga une :)

Ungelesener Beitragvon Gazmendi » Mi 24. Feb 2010, 18:18

Fshatari
Na ishte nje here nje fshatar qe nuk kishte qene asiher nekinema.
Nji dite vendos te shkoje edhe blen nji bilet. Katunari kthehet i merzit edhe blen nji tjeter. E bo ket pun 4-5 her pastaj e pyt biletashitesi:

-Pse mer kaq shume bileta mer ti?

-Po se c'eshte nje trap tek dera qe mi gris - pergjigjet fshatari.

Vapori

Kapitenit te vaporit iu afrua nje udhetare:
-Eshte e vertete se ne keto ane deti ka thellesi deri tre km? Me falni qe pyes por gjithcka mund te ndodhe dhe nuk dime as not.Te pakten te na arrijne kembet ne toke!
- Mos u beni merak,zonje.Thellesia ketej nuk eshte me e madhe se 700 metra...
- Ashtu ee! Uh, sa na qetesuat! Jeni shume i sjellshem!

Gazmendi
Beiträge: 3
Registriert: Mi 24. Feb 2010, 16:04

Re: Barcaleta interesante nga une :)

Ungelesener Beitragvon Gazmendi » Mi 24. Feb 2010, 18:20

Titaniku
Titaniku po mbytej.
njeri pyet nje tjeter:-sa larg prej ketej eshte toka?
tjetri;-2 km.
Ky hidhet ne uje dhe pastaj kujtohet dhe pyet:-ok po ne cfare drejtimi?
-poshte!


I cmenduri ne autostrade

Njeri eshte duke ecur ne krahe te kundert ne autostrades dhe radion e ka te ndezur
Kur papritur fillon ajo e radios dhe thote
Vini re vini re :
-Ne filan autostrade eshte nje i cmendur qe po ecen ne krah te kundert dhe me shpejtesi
Edhe ky thote vete
-Me te thene te drejten moj shoqe
-Ne kete autostrade nuk eshte vetem nje i cmendur
Ketu jane me qindra


Zurück zu „Humori“Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 1 Gast