Barvoleta/Vica

Thone qe qeshja te zgjat jeten, por edhe rrudhat... :-) ! Le te qeshim sa te mundemi me barcaleta te ndryshme...
Benutzeravatar
pejonG
Beiträge: 455
Registriert: Do 3. Sep 2009, 16:47
Wohnort: Peja
Kontaktdaten:

Barvoleta/Vica

Ungelesener Beitragvon pejonG » Fr 4. Sep 2009, 15:55

E vetin nje njeri a me par e kishe marr per grua mesuesen apo motren medicinale? Ai pergjigjet: Mesuesen!pseee? Ai pergjigjet :Sepse Mesuesja gjithnje thot: Hajde ta perserisim edhe nihere perderisa motra medicinale thot:hajde tjetri!!!
:lol:
Ruju Se Po Vjen Gjeli 1 Pistole Mrrin Te Beli Mos Tju Shoh Se Po Ju Shkeli Kur Tvi Une Dridhet Temeli . . .

Benutzeravatar
pejonG
Beiträge: 455
Registriert: Do 3. Sep 2009, 16:47
Wohnort: Peja
Kontaktdaten:

Re: Barvoleta/Vica

Ungelesener Beitragvon pejonG » Fr 4. Sep 2009, 16:29

Kishin qene 3 budalle , edhe njeri prejt tyre tha; neser ka me ra bore 2 metra , tjetri thote; jo bre, neser kish mu kan nxehte 30 grade, e i treti thote ; ani ani ,luni hajgare ju , po qysh hamamin me hek na 2 metra bor n'gjeth ate nxehte.


Mjeku ka dasht mi testu do budall sa jon bo te meqem i qon ne nje bazen pa ujë dhe i thot hini lajuni ton kcejn veq njoni rin nuk kcen doktori e vet pse spo kcen ai ja bon sdi me notu!!


Ishin kan amerikani shqiptari dhe gjermani dhe i pyet zoti cili e keni baben me te vogel gjermani thot baba jem hyp ne shkam per me qel deren. amerikani thot baba jem hyp ne karrik per me perkdhel qenin. shqiptari thot baba jem me ka dek e pyt zoti qysh po thot tu mledh dredhza me shkall, mu ka mbyt.


Nëpër rrugët e Munihut Syla e Dudi po e kërkonin Dudinë, e cila kishte humbur dhe po bërtisnin :
Dudi ! Oj Dudi ! Pas pak kohësh kalon andejpari Luli e u thotë :
-Sa të pakulturuar që jeni ,si po bërtisni ashtu në rrugë? Edhe unë e kam humbur Lulinë, po , si e do rendi , kam shkuar në polici dhe i kam dhënë shënimet si duhet: "e gjatë - 1.80cm ,flokë të gjatë, sy tepër të kaltër , gjinj të bujshëm ,këmbë të gjata..."
-Pa një pa dy,Syla i kthehet Dudit: -Lëre,bre Dud,Dudinë,hajde ta lypim Lulinë!


- Njëri e kishte shprehi para se shkonte për të fjetur pshtynte për dritare dhe pastaj gjuhej ne shtrat.
Njëhere, dy , tri herë , kur një natë habitet në vend se të pshtynte për dritare e të gjuhej në shtrat, ai pshtyn në shtrat e gjuhet për dritare!


- Shkon lepuri në kafe të arushës edhe bërtet: biiiiiiiiiiiiiima një biiiiiiiiiiiiiiiiirë!
Arusha thotë: birrën po ta bi veç edhe njëhere me bo me bërtit t’gozhdoj me gozhda.
Te nesërmen mbrëma vjen lepuri prapë dhe e thirr arushën, eja këtu: A keni gozhda?
Arusha thotë: jo! Lepuri prapë bërtet biiiiiiiiiiiiiiiima një biiiiiiiiiiiiiiiiirë.
Ruju Se Po Vjen Gjeli 1 Pistole Mrrin Te Beli Mos Tju Shoh Se Po Ju Shkeli Kur Tvi Une Dridhet Temeli . . .

Benutzeravatar
pejonG
Beiträge: 455
Registriert: Do 3. Sep 2009, 16:47
Wohnort: Peja
Kontaktdaten:

Re: Barvoleta/Vica

Ungelesener Beitragvon pejonG » Sa 26. Sep 2009, 18:07

Qysh me u bo miljoner ?

U kan niher ni shqiptar
edhe e ka qel ni webfaqe
ne at webfaqe ka than admini krejt shqiptart ka 1 euro po ju tregoj qysh me u ba milioner
edhe ja kan dhan ...
tani ma von ja kan ba kta shqiptart hajde tash tregona qysh me u ba
ja u ka ba ky shqiptari qe qyshtu si une
qysh ja u morra ka 1 euro. . .
Hahahahaha
Ruju Se Po Vjen Gjeli 1 Pistole Mrrin Te Beli Mos Tju Shoh Se Po Ju Shkeli Kur Tvi Une Dridhet Temeli . . .

Benutzeravatar
pejonG
Beiträge: 455
Registriert: Do 3. Sep 2009, 16:47
Wohnort: Peja
Kontaktdaten:

Re: Barvoleta/Vica

Ungelesener Beitragvon pejonG » Di 29. Sep 2009, 22:34

=Biondina=


Pse biondina ka vendosur të ketë vetëm tre fëmijë?

Sepse ka dëgjuar se çdo i katërti fëmijë është kinez.

---E kam për me hangër---

Një ditë kishte ardhur veterinari për t’i kontrolluar pulat, dhe i thotë shitësit se pulat e tij kanë HIV – SIDA.

Shitësi bën apel që të gjithë t’i kthenin pulat, dhe ashtu bën të gjithë. Vetëm një qytetar nuk e ktheu, dhe i shkoi shitësi në shtëpi:

“Pse vetëm ti nuk e ktheve pulen?”

Qytetari u përgjigj:

“Nuk e kam blerë pulen për t’u martuar me të, po për me hëngër”.
Ruju Se Po Vjen Gjeli 1 Pistole Mrrin Te Beli Mos Tju Shoh Se Po Ju Shkeli Kur Tvi Une Dridhet Temeli . . .

Lea

Re: Barvoleta/Vica

Ungelesener Beitragvon Lea » Mi 30. Sep 2009, 21:22

valla veq kush jau ka inati bjondineve se ma te meqme ska ne gjum i lajn te tan per menquri ngercccc :beee:

Benutzeravatar
pejonG
Beiträge: 455
Registriert: Do 3. Sep 2009, 16:47
Wohnort: Peja
Kontaktdaten:

Re: Barvoleta/Vica

Ungelesener Beitragvon pejonG » Do 1. Okt 2009, 14:43

Lea hat geschrieben:valla veq kush jau ka inati bjondineve se ma te meqme ska ne gjum i lajn te tan per menquri ngercccc :beee:Hahahaha Lea a Bjondin koke a hahahaha


Pse Bjondinat e lajn deren qel kur te hin me u la :P haha ( per mos mi kqyr kush per bire ) hahahaha

Respekt per ty Lea :kafe:
Ruju Se Po Vjen Gjeli 1 Pistole Mrrin Te Beli Mos Tju Shoh Se Po Ju Shkeli Kur Tvi Une Dridhet Temeli . . .

Benutzeravatar
pejonG
Beiträge: 455
Registriert: Do 3. Sep 2009, 16:47
Wohnort: Peja
Kontaktdaten:

Re: Barvoleta/Vica

Ungelesener Beitragvon pejonG » Do 1. Okt 2009, 18:23

Shkojne Hasa Hysa me vjedh dhe Njani hyn ne magazine me vjedh e tjetri rrin me rujt dhe hyp ne lis.
Pak me vone vjen atypari nje Polic dhe e shef Hysen ne lis dhe po e vet-qka ke hyp ne lis bre
E ky i thot: qe po lexoj vjersha
Polici: hajt ta degjoj nje
Hysa: O sa mire po rrezon hana ik o Has se tu qi Nana . . .
Ruju Se Po Vjen Gjeli 1 Pistole Mrrin Te Beli Mos Tju Shoh Se Po Ju Shkeli Kur Tvi Une Dridhet Temeli . . .

Benutzeravatar
Jetaa
Beiträge: 208
Registriert: Do 4. Feb 2010, 22:33

Re: Barvoleta/Vica

Ungelesener Beitragvon Jetaa » Sa 27. Mär 2010, 00:01

Deshira e vogelushit
Kohet e fundit si shume doktora popullore qe kane dale, na doli dhe nje djale i rrezikshem qe çdo gje qe thoshte i behej realitet. Te gjith te familjes ishin te gezuar sepse i beri shume te pasur dhe nje dite ishin mbledhur te gjithe te afermit hallo,teze,daja dhe po kenaqeshin nga çudirat e çunit.
Babai i tij i nevrikosur nga zhurma e madhe e godet çunin e vogel me shpulle dhe çuni me nje te bertitur te madhe tha:
- te vdese babai...,- te gjithe shtangen
vetem kur u degjua nje klithme te komshija (i kishte vdekur burri).
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju.

arbresha
Beiträge: 6
Registriert: Di 13. Apr 2010, 19:17

Re: Barvoleta/Vica

Ungelesener Beitragvon arbresha » Sa 17. Apr 2010, 00:05

nje djal ishte bere merak ne nje vajze por ajo vajza gjdo her i kishte thene se mos me shqeteso sepse :oops: nuk te dua, djaloshi nuk kuptonte sepse edashuronte ndersa ajo vajza skishte interesim ne te. nje dit djaloshi tentoj prap te fliste me te por ajo spranonte aj ju lut vajzes duke i thene se dua te te them diqka vajza i tha folni zoteri , djaloshi i thot ne zemren time eshte nje lule ajo lule je ti , vajza i pergjigjet ne zemren time eshte nje livadh ne at livadh gjindet nje kali e aj kali je ti


Zurück zu „Humori“Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 1 Gast