Shaqiri, bën “dua” para ndeshjes me Bayernin

Diskutoni rreth Futbollit Shqiptare dhe Boterore.
Benutzeravatar
Enesi
Beiträge: 942
Registriert: Do 31. Jul 2008, 00:57

Shaqiri, bën “dua” para ndeshjes me Bayernin

Ungelesener Beitragvon Enesi » Do 23. Feb 2012, 10:47

Është dëgjuar lutja e Xherdan Shaqirit. Ylli i Baselit bëri dua në fillim të ndeshjes së madhe të ekipit të tij aktual kundr ekipit të tij të ardhshëm, Bayern Munchen. I lindur në Gjilan, Shaqiri tregoi kohë më parë se familja e tij myslimane nuk i feston Krishtlindjet edhe pse jeton në Zvicër.
“Xhuxhi” magjik ishte sërish i rëndësishëm për fitoren historike të Baselit në Ligën e Kampionëve. Ai do të mundohet ta çojë deri në fund mrekullinë duke e ndihmuar Baselin për ta eliminuar Bayernin në ndeshjen e ardhshme në Allianz Arena. Kur doli nga loja, ai mori duartrokitjet e tifozërive të të dyja ekipeve./indeksonline/
http://www.indeksonline.net/?FaqeID=3&LajmID=15679
Our Lord! Grant unto us wives and offspring who will be the comfort of our eyes, and give us (the grace) to lead the righteous

Zurück zu „Futbolli“Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 1 Gast