Trojet SHqiptare

Diskutoni per Trojet Shqiptare...
Lea

Trojet SHqiptare

Ungelesener Beitragvon Lea » Mi 12. Sep 2007, 09:11

Trojet shqiptare zënë pjesën perëndimore të Gadishullit Ballkanik. Ato shtrihen midis Alpeve shqiptare dhe të Kopaonikut në veri dhe të gjirit Amvrakisë dhe të Prevezës në jug. Kufirin perëndimorë e përbëjnë brigjet e detit Adriatik dhe të detit Jon e atë lindor arteria lumore e moravës së Jugut dhe Vardarit.

Trojet shqiptare përfshijnë nji teritor prej më se 57.000 km katrorë. Dhe sipas shënimeve më të reja mbi 7 milion banorë.

Benutzeravatar
un qe ende te dua
Beiträge: 165
Registriert: Fr 12. Sep 2008, 23:13
Wohnort: L a r g

Ungelesener Beitragvon un qe ende te dua » Sa 1. Nov 2008, 21:38

me duket se jan 12 miljon .........
NE VEND QE TE GJENI ARSYETIM GJENI RRUGDALJE

Benutzeravatar
polici
Beiträge: 6377
Registriert: Sa 8. Nov 2008, 17:05

Ungelesener Beitragvon polici » Di 13. Jan 2009, 22:22

TROJET SHQIPTARE jon te ndara ne disa pjes te jugosllavis ish, dhe ashtu dhe poplli ka migru ne te gjitha onet e botes, un besoj se ka ma shum shqiptar se 12. milion.

Benutzeravatar
niki_AS
Beiträge: 80
Registriert: So 7. Mär 2010, 16:56

Re: Trojet SHqiptare

Ungelesener Beitragvon niki_AS » So 23. Mai 2010, 22:10

jau honksha une juve trojet etnike , llokumat nihere hahaha :respekt: ok une po bona ma i thjeshte per me dite se ku jan trojet etnike shqipetare cdo kush edhe ata qe skan pas rastin me mesu gjeografi kombetare. po filloj prej jugut e perpjet, ngoni shqiptar nje pjese te madhe te tokes tone na ka mar Greqia pise me dhume me vrasje me masakrime, tu shperngul shume shqiptar prej tokave te veta, edhe shume shqiptar jetojn tash atje pa asnje te drejte elementare, ku edhe ne ditet e sotme ushtria greke vazhdon te kendoj kenge antishqiptare. Sllavomaqedonet po ashtu na kan mare nje pjese shume te madhe, ku gjysma e maqedonis eshte shqiptare edhe e banuar ne ditet e sotme, po ashtu pa te drejtat elementare jetojn edhe sot, pjesa tjeter Presheva , Bujanovci e Medvegja qe jon okupu prej shkive, ku pjesa ma e madhe e shqipetareve veq jan shperngul prej atje, pjesa tjeter eshte ne mal te zi, Ulqini , Plava e Gucia, ku perveq ulqinit te dy tjerat gati se jan shperngul te gjithe shqiptaret duke u planifikuar ne detaj cdo gje nga shteti malazez.E ne fund mos ti harrojme edhe Shqiperine dhe Kosoven si dy shtete shqipetare te pavarura qe po ashtu jan pjese e trojeve etnike shqiptare. Keto jon veq ne pika te shkurta, sa per me dite se me kend kemi te bejme dhe se duhet te bejm shume qe mos ti humbim spaku keto qe i kemi. shpresoj qe nuk e kam tpruar, ju pershendes
Ti mund të marrësh këshillen,Por vendimi të takon TY.


Zurück zu „Trojet Shqiptare“Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 1 Gast