Turpi i qeveris se Kosoves

Shkruani dhe Diskutoni me Bashke atedhetaret tuaj rreth qdo qeshtjeje qe ka te bej me Kosoven.
Benutzeravatar
Enesi
Beiträge: 942
Registriert: Do 31. Jul 2008, 00:57

Turpi i qeveris se Kosoves

Ungelesener Beitragvon Enesi » Fr 7. Dez 2012, 22:53

Çfarë po ndodh me ne shqiptarët që nuk dinë t’i vlerësojnë bijtë e vet të cilët u plagosën duke e mbrojtur atdheun e tyre deri në pikën e fundit.

O ju të cilët jeni ulur në kolltuqe, në veçanti ministrit të Drejtësisë, sa për informim, hoxhë Shukri Aliu ishte i pari që mbrojti pikat në Sllupçan, kurse për trimërinë e tij, pyete Mateçin, ju tregon se kush ka qenë hoxha.

Lufta e Haraçinës njihet në trojet tona si një ndër betejat më të rëndësishme dhe më të rrepta kundër sllavo-maqedonasve, shkruan portalb.

Hoxhë Shukri ALIU, si çdoherë ku kishte nevojë për mbrojtjen e interesit dhe të drejtat e popullit, ishte aktiv. Ashtu siç u zgjodhën të marrin pjesë në Haraçinë, ngase vetë beteja e Haraçinës kërkonte trimëri, pjekuri dhe vendosshmëri, u zgjedh edhe hoxha të jetë pjesëmarrës në këtë betejë, krah për krah me Komandant Telin, Arbenin, Abazin dhe të tjerët…
Mirëpo, urrejtja sllavo-maqedonase për humbjet e tyre si dhe bashkëpunimi i disa çaqeve anti-shqiptare bëri që të likuidohen të lartëpërmendurit, mirëpo nuk e harruan bashkëluftarin e tyre, hoxhën dhe luftëtarin tonë Shukri Aliun.

A është kjo hakmarrje për ushtarët e UÇK-së apo çfarë është puna. A do të burgoset si mbi 100 ushtarë të tjerë që janë të burgosur me procese të montuara, vetëm pse ishin ushtarë të UÇK-së, apo do të likudiohen, siç u likuidua Teli, Arbeni, Harun Aliu, Ibrahim Sulejmani, Xhavit Morina dhe të tjerë…

…lind një pyetje nga thellësia e zemrës: ÇFARË PO NDODHË ME TRIMAT E KOMBIT, të cilët, për të jetuar shqiptarët të lirë, sakrifikuan gjithçka që poseduan, bile edhe jetët e tyre…

T’JU FALËNDEROHEMI DUKE I MBROJTUR DHE DUKE MOS I DORËZUAR QË SLLAVO-MAQEDONASIT MOS TË TALLEN ME NDERIN E TYRE.
Our Lord! Grant unto us wives and offspring who will be the comfort of our eyes, and give us (the grace) to lead the righteous

Benutzeravatar
Enesi
Beiträge: 942
Registriert: Do 31. Jul 2008, 00:57

Re: Turpi i qeveris se Kosoves

Ungelesener Beitragvon Enesi » Fr 7. Dez 2012, 22:55

Qeveria e Kosoves para 2 muajve kishte burgosur nje hoxhe ndersa e ekstradon per Maqedoni ne momentin kur i duhet per te mbuluar te bera
t veta,krimet,negociatat,pergjimet,korupcionet. Ata per ti mbuluar krimet e veta bejne lajme senzacionale per te terhequr vemendjen pasi qe e din se tani komuniteti musliman do ngrihet ne protesta. Por mos te harrojme se tradhtaret po tradhtojne ushtaret e luftes,sepse ky hoxhe ishte luftetar ne Kosove,Maqedoni dhe Lugine te Presheves.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... xZ1zZu54ls
Our Lord! Grant unto us wives and offspring who will be the comfort of our eyes, and give us (the grace) to lead the righteous


Zurück zu „Kosova“Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 1 Gast