Die Suche ergab 894 Treffer

von Enesi
Sa 14. Jun 2014, 23:09
Forum: Gruaja dhe Familja
Thema: EKSKLUZIVE/ INTERVISTË, ARTA ARIFI: ISH-MODELJA RRËFEN RRUGË
Antworten: 0
Zugriffe: 1444

EKSKLUZIVE/ INTERVISTË, ARTA ARIFI: ISH-MODELJA RRËFEN RRUGË

Modelja e njohur nga Gjilani, Arta Arifi e cila në vitin 2002 ishte përzgjedhur Miss Gjilani, pati arritur të marrë edhe një çmim tjetër, por jo në vendin e saj. Ajo u përzgjodh shoqëruesja e dytë në ‘Miss Mister Albania’, kur ishte 17-vjeçe. Por, ajo që shumë pak e dinë, e për të cilën Arifi është ...
von Enesi
Di 14. Jan 2014, 19:25
Forum: Feja Islame
Thema: LUFTA E HOXHALLARËVE PËR LIRI
Antworten: 2
Zugriffe: 799

Re: LUFTA E HOXHALLARËVE PËR LIRI

von Enesi
Di 14. Jan 2014, 19:19
Forum: Feja Islame
Thema: LUFTA E HOXHALLARËVE PËR LIRI
Antworten: 2
Zugriffe: 799

Re: LUFTA E HOXHALLARËVE PËR LIRI

Hoxhallaret kanë qenë pjesë e luftës së Kosovës. Ndegjoje dhe binduni për ata që thojnë hoxhallaret skan berë asgjë në Luften e Kosovës dhe etiketimet shkoni ne arabi se keni venin ktu

https://www.youtube.com/watch?v=8R_8qs-1Iyg
von Enesi
Mi 8. Jan 2014, 23:06
Forum: Feja Islame
Thema: Prezantimi i grupit 'Ti je musliman'
Antworten: 2
Zugriffe: 468

Re: Prezantimi i grupit 'Ti je musliman'

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=659290737462678&set=a.657691244289294.1073741827.657663050958780&type=1&theater https://www.facebook.com/photo.php?fbid=658677350857350&set=a.657691244289294.1073741827.657663050958780&type=1&theater Edhe sipas shkencës: Në lëshimin e m...
von Enesi
Do 26. Dez 2013, 22:16
Forum: Feja Islame
Thema: LUMTURIA
Antworten: 0
Zugriffe: 629

LUMTURIA

von Enesi
Do 4. Jul 2013, 21:53
Forum: Feja Islame
Thema: Mergim mavraj Lojtari i Kombtares
Antworten: 0
Zugriffe: 671

Mergim mavraj Lojtari i Kombtares

Besimi në Zot Sigurisht, besimi që ka në Zot dhe kultura me të cilën është rritur, ka bërë të jetë ai që është sot. Shpeshherë shohim lojtarë të cilët, para se të futen në fushë, apo kur shënojnë gol, menjëherë instinktivisht ngrenë kokën lart apo duart duke falënderuar Zotin. Kështu veprojnë shumë ...
von Enesi
So 23. Jun 2013, 15:18
Forum: Feja Islame
Thema: O njeri, mos u dëshpëro
Antworten: 0
Zugriffe: 688

O njeri, mos u dëshpëro

O njeri, mos u dëshpëro O njeri, ti që je ngopur në këtë jetë, të cilit ditët iu kanë bërë të mërzitshme dhe me plot vuajtje, pikëllim dhe dëshpërim, dije se ekziston shpëtimi, rrugëdalja dhe fitorja e shpejtë. Pas çdo nate vjen dita, pas shiut ngrohë dielli dhe pas vështirësisë vijnë ditët e lumtur...
von Enesi
So 26. Mai 2013, 22:18
Forum: Feja Islame
Thema: Jeto i lumtur
Antworten: 0
Zugriffe: 745

Jeto i lumtur

- Besimi dhe veprat e mira janë çelësi i lumturisë në këtë jetë, andaj ke kujdes për to. - Kërko për shkencë dhe njohuri, e sidomos lexo sepse leximi e largon shqetësimin. - Ripërtërije pendimin dhe braktisi mëkatet, sepse vërtetë ato të zhgënjejnë në jetë. - Lexoje Kuranin me përkushtim dhe gjithmo...
von Enesi
Mi 12. Dez 2012, 23:48
Forum: Feja Islame
Thema: Lil Vlora braktis muzikën, mbulohet
Antworten: 0
Zugriffe: 746

Lil Vlora braktis muzikën, mbulohet

Lil Vora ka vendosur të largohet nga skena muzikore dhe t’i përkushtohet fesë myslimane. Reperja shqiptare nga Maqedonia, e cila jeton në shtetet e jashtme, fillimisht u paraqit në skenë me një stil mjaft ndryshe, duke sfiduar në mënyrë të guximshme shumë këngëtarë të skenës sonë me tekstet e saja “...
von Enesi
Di 11. Dez 2012, 22:19
Forum: Debate SHoqerore
Thema: Me 21 dhjetor fundi i botes?
Antworten: 0
Zugriffe: 636

Me 21 dhjetor fundi i botes?

Është vërtetuar shkenctarisht

se me 21 Dhjetor do të përfundoj


edhe gënjeshtra e radhës

dhe do të shpikin gënjeshtër tjetër.

Kijameti është sekret që vetëm Allahu e di momentin e tij.

Andaj vëllezër dhe motra mos u mashtroni nga këto gënjeshtra
von Enesi
Fr 7. Dez 2012, 22:55
Forum: Kosova
Thema: Turpi i qeveris se Kosoves
Antworten: 1
Zugriffe: 2367

Re: Turpi i qeveris se Kosoves

Qeveria e Kosoves para 2 muajve kishte burgosur nje hoxhe ndersa e ekstradon per Maqedoni ne momentin kur i duhet per te mbuluar te bera t veta,krimet,negociatat,pergjimet,korupcionet. Ata per ti mbuluar krimet e veta bejne lajme senzacionale per te terhequr vemendjen pasi qe e din se tani komunitet...
von Enesi
Fr 7. Dez 2012, 22:53
Forum: Kosova
Thema: Turpi i qeveris se Kosoves
Antworten: 1
Zugriffe: 2367

Turpi i qeveris se Kosoves

Çfarë po ndodh me ne shqiptarët që nuk dinë t’i vlerësojnë bijtë e vet të cilët u plagosën duke e mbrojtur atdheun e tyre deri në pikën e fundit. O ju të cilët jeni ulur në kolltuqe, në veçanti ministrit të Drejtësisë, sa për informim, hoxhë Shukri Aliu ishte i pari që mbrojti pikat në Sllupçan, kur...
von Enesi
Sa 27. Okt 2012, 21:29
Forum: Lajmerime rreth Festave
Thema: KURBAN BAJRAMI me 26-10-2012
Antworten: 1
Zugriffe: 677

Re: KURBAN BAJRAMI me 26-10-2012

Esselamu alejkum we rahmetullah!Te gjithe besimtareve musliman ua uroj festen e madhe te KURBAN BAJRAMIT, Allahu ua pranofte adhurimet,kurbananat,dhe lutjet tuaja. Amiin Subhna Allah Kafshët e Kurbanit qetësohen kur përmendet emri i Allahut http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=...
von Enesi
Do 25. Okt 2012, 20:37
Forum: Debate SHoqerore
Thema: Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanve
Antworten: 36
Zugriffe: 6029

Re: Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanv

Gojët e tyre do t’i mbyllësh ashtu që do të bësh mirë edhe më shumë dhe të arrish edukim edhe më të lartë
von Enesi
Do 25. Okt 2012, 20:16
Forum: Dashuria
Thema: Kur e ndjeni shpirtin më të qetë??
Antworten: 15
Zugriffe: 2053

Re: Kur e ndjeni shpirtin më të qetë??

Lea hat geschrieben:Kur te vdes ti mbylli syt per se fundit here vetem atheherit shpirti ndihet i qete..perndryshe nxuk :murit:


EH KUR TE VDESUM NDOSHTA ATY SHPIRTI ESHTE NE SIKLET SI PASOJ E ATYRE VEPRAVE QE E IKEMI BER SA JEMI KAN GJALL :roll:
von Enesi
Di 23. Okt 2012, 22:11
Forum: Debate SHoqerore
Thema: Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanve
Antworten: 36
Zugriffe: 6029

Re: Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanv

respekt: :kafe: haver ske gjasa me personat qe u esht be shperlarja e trurit´´ gehirnwäsche´´ mos e dvet se tregon vet mos lodh koken fare i mungon koha kti qe ja bjen baba vajzen e agjes per nuse 11 vjeqare ne krevet se feja ja lejon nga aj format esht ky ka shum qe kan munges at koh te pershendesh...
von Enesi
Mo 22. Okt 2012, 22:49
Forum: Debate SHoqerore
Thema: Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanve
Antworten: 36
Zugriffe: 6029

Re: Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanv

MIR PI NXERRKAN SYT :lol:NE MIN 35 NDEGJOJE PERGJIGJU NE PYTJET ME LART EHHH :?:

Kur ndodhesh para meje, je trim si luan, por shndërrohesh në zog kur fillon beteja .Hajde tani, tregohu, trimosh, pergjigju nëse zemra s’të ka ikur me shpezë
von Enesi
Mo 22. Okt 2012, 21:26
Forum: Debate SHoqerore
Thema: Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanve
Antworten: 36
Zugriffe: 6029

Re: Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanv

“Sa e çuditshme është çështja jote, o biri i Ademit, Unë të krijova kurse ti i adhuron të tjerët, Unë të furnizova kurse ti i falënderon të tjerët, Unë të mbuloj me mirësi edhe pse nuk jam i nevojshëm për ty, ndërsa ti më urren me mosbindje edhe pse je ji nevojshëm për Mua, bamirësia Ime të ka zbrit...
von Enesi
Mo 22. Okt 2012, 19:06
Forum: Debate SHoqerore
Thema: Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanve
Antworten: 36
Zugriffe: 6029

Re: Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanv

NA VJEN KEQ QE FLET PA DIJE LIBRI I ZOTIT ESHTE SHPALL PER GJITH NJERZIMIN
nga Jimbimi
Ju jeni populli ma i ndërshëm, i ardhur për (të mirën e) njerëzve. Arapt a ?! :murit: :beee:

MOS U QUDITIT ME NJERZIT DHE SHPREHJET E TY SHIKOJE RAPORTET E TYRE ME ZOTIN E TYRE :?:
von Enesi
So 21. Okt 2012, 22:51
Forum: Debate SHoqerore
Thema: Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanve
Antworten: 36
Zugriffe: 6029

Re: Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanv

ncnccncn nuk urrej tjeret po nuk pajtohem me vepren e tyre as vet sdin qka shenon apo don :murit: :murit: :murit: :murit: :kafe: une per veti respektoj gjami kish synagoge tempuj te budistav respektoj gjdo krijes. kur njeriu ka zemren e paster edhe nuk mirret aq fort me fe se feja esht nje gje qe s...
von Enesi
So 21. Okt 2012, 17:25
Forum: Debate SHoqerore
Thema: Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanve
Antworten: 36
Zugriffe: 6029

Re: Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanv

ncnccncn nuk urrej tjeret po nuk pajtohem me vepren e tyre as vet sdin qka shenon apo don :murit: :murit: :murit: :murit: :kafe: une per veti respektoj gjami kish synagoge tempuj te budistav respektoj gjdo krijes. kur njeriu ka zemren e paster edhe nuk mirret aq fort me fe se feja esht nje gje qe s...
von Enesi
Sa 20. Okt 2012, 23:14
Forum: Debate SHoqerore
Thema: Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanve
Antworten: 36
Zugriffe: 6029

Re: Mendimi juaj rreth kti rasti te diskriminit te muslimanv

Jim BIM FJALTE E ALLAHUT QE KAN ZBRIT NE TOKE JANE LEXO STUDIJO MESO DHE KA ZBRIT PER TE DY GJINIT SU CEK PER DJETE DUHET SHKOLLIMI E PER FEMRA JO Jim Bim NE NUK I URREJM NJERZTE E FEVE TJERA NE E NUK PAJTOJNA ME VEPREN E TYRE Allahu mesazhin islam e bëri të qëndrueshëm dhe të përhershëm, nuk pranon...

Zur erweiterten Suche